Microchip Technology DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
DSPIC33FJ32MC104T-I/ML picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44QFN
Datasheet Download
DSPIC33FJ32MC104T-I/ML.pdf
Availability of DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
QUANTITY
DSPIC33FJ32MC104T-I/ML Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
PCN Assembly/OriginQualification Assembly Site 01/May/2014
Qualification Report 01/Jul/2014
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,600
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTape & Reel (TR)
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 14x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-VQFN Exposed Pad
Supplier Device Package44-QFN (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
Related LinksDSPIC33FJ32, DSPIC33FJ32MC104T-I/ML Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32MC104T-I/ML Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32MC104T-I/ML
RES SMD 18 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf