Microchip Technology DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
DSPIC33FJ32MC104T-I/TL picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA
Datasheet Download
DSPIC33FJ32MC104T-I/TL.pdf
Availability of DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
QUANTITY
DSPIC33FJ32MC104T-I/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTape & Reel (TR)
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 14x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-VFTLA Exposed Pad
Supplier Device Package44-VTLA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
Related LinksDSPIC33FJ32, DSPIC33FJ32MC104T-I/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32MC104T-I/TL Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32MC104T-I/TL
SIDAC SYM 3CHP 170V 250A MS-013 datasheet.pdf
CABLE TIE STD BROWN 7.4" datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 6.3A 8-SOIC datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 80A D61-3SM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf