Murata Electronics North America DSS306-341Y5S102M100
DSS306-341Y5S102M100 picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-341Y5S102M100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS306-341Y5S102M100.pdf
Availability of DSS306-341Y5S102M100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS306-341Y5S102M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-341Y5S102M100
Internal Part NumberEIS-DSS306-341Y5S102M100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-341Y5S102M100 today.
SeriesDSS306-341Y5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-341Y5S102M100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-341Y5S102M100 Details Description
Related parts for DSS306-341Y5S102M100
IC D-TYPE POS TRG DUAL 24SOIC datasheet.pdf
KEYPAD LIGHT DUTY 16 KEY CALC datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV PROG 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FEMALE 6POS CONTACT INSERT datasheet.pdf