Murata Electronics North America DSS306-55Y5S220M100MR
DSS306-55Y5S220M100MR picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-55Y5S220M100MR
Datasheet Download
DSS306-55Y5S220M100MR.pdf
Availability of DSS306-55Y5S220M100MR
QUANTITY
DSS306-55Y5S220M100MR Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-55Y5S220M100MR
Internal Part NumberEIS-DSS306-55Y5S220M100MR
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-55Y5S220M100MR today.
SeriesDSS306-55Y5S
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type220100V
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-55Y5S220M100MR
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-55Y5S220M100MR Details Description
Related parts for DSS306-55Y5S220M100MR
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEATSINK 31X31X7.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
LCD DISPLAY TFT 4.3" 800X480 B/L datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf