Murata Electronics North America DSS306-55Y5S470M
DSS306-55Y5S470M picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-55Y5S470M
Datasheet Download
DSS306-55Y5S470M.pdf
Availability of DSS306-55Y5S470M
QUANTITY
DSS306-55Y5S470M Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-55Y5S470M
Internal Part NumberEIS-DSS306-55Y5S470M
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-55Y5S470M today.
SeriesDSS306-55
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-55Y5S470M
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS306-5, DSS306-55Y5S470M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS306-55Y5S470M Details Description
Related parts for DSS306-55Y5S470M
CORD PATCH PIN TIP PLUG 24" BLK datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 50MA TO92-3 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STR .100" TIN datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 55 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf