Murata Electronics North America DSS306-55Y5S471M100M
DSS306-55Y5S471M100M picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-55Y5S471M100M
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS306-55Y5S471M100M.pdf
Availability of DSS306-55Y5S471M100M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS306-55Y5S471M100M Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-55Y5S471M100M
Internal Part NumberEIS-DSS306-55Y5S471M100M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-55Y5S471M100M today.
SeriesDSS306-55Y5S
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-55Y5S471M100M
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-55Y5S471M100M Details Description
Related parts for DSS306-55Y5S471M100M
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 45A 0.55 MOHM datasheet.pdf
FUSE 20A 690V BS88 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT BOX datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MICRO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf
PANEL TOUCH SCREEN TFT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf