Murata Electronics North America DSS310H-56B222M250
DSS310H-56B222M250 picture photo
Mfg. Part Number
DSS310H-56B222M250
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS310H-56B222M250.pdf
Availability of DSS310H-56B222M250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS310H-56B222M250 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS310H-56B222M250
Internal Part NumberEIS-DSS310H-56B222M250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS310H-56B222M250 today.
SeriesDSS310H-56
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS310H-56B222M250
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSS310H-5, DSS310H-56B222M250 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS310H-56B222M250 Details Description
Related parts for DSS310H-56B222M250
CONN EDGECARD 190POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 6' BLACK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
26500 19C 19#16 S PLUG SS WC datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf