Murata Electronics North America DSS6NB32A330Q91A
DSS6NB32A330Q91A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A330Q91A
Brief Description
FILTER EMI 33PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A330Q91A.pdf
Availability of DSS6NB32A330Q91A
QUANTITY
DSS6NB32A330Q91A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A330Q91A
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A330Q91A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 33pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A330Q91A
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A330Q91A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A330Q91A Details Description
Related parts for DSS6NB32A330Q91A
IC ADC 3 1/2DGT LOW PWR 44-PLCC datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC30H/AE30G/AKC30H datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 6V datasheet.pdf
RES 22 OHM .4W .25% RADIAL datasheet.pdf
BTS ET 12A 3 ASY datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf