Murata Electronics North America DSS6NC52A220Q91A
DSS6NC52A220Q91A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A220Q91A
Brief Description
FILTER EMI 22PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A220Q91A.pdf
Availability of DSS6NC52A220Q91A
QUANTITY
DSS6NC52A220Q91A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A220Q91A
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A220Q91A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A220Q91A
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A220Q91A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A220Q91A Details Description
Related parts for DSS6NC52A220Q91A
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A PPAK FET datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf