Murata Electronics North America DSS6NC52A221Q55B
DSS6NC52A221Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A221Q55B
Brief Description
FILTER EMI 220PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A221Q55B.pdf
Availability of DSS6NC52A221Q55B
QUANTITY
DSS6NC52A221Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A221Q55B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A221Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A221Q55B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A221Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A221Q55B Details Description
Related parts for DSS6NC52A221Q55B
CONN BASE SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BATT ZINC 1.4V BUTTON 7.9MM 4PK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SMD SLIDE-SWITCH 6 POS datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf