Murata Electronics North America DSS6NC52A471Q54B
DSS6NC52A471Q54B picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A471Q54B
Brief Description
FILTER EMI 470PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A471Q54B.pdf
Availability of DSS6NC52A471Q54B
QUANTITY
DSS6NC52A471Q54B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A471Q54B
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A471Q54B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A471Q54B
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A471Q54B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A471Q54B Details Description
Related parts for DSS6NC52A471Q54B
DIP SW 12 POSN AU datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE WHITE datasheet.pdf
RES 910K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16C854 100QFP datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 2FU/127 AR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
ER 4C 4#4 SKT RECP WALL datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf