Murata Electronics North America DSS6NC52A471Q92A
DSS6NC52A471Q92A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NC52A471Q92A
Brief Description
FILTER EMI 470PF RADIAL
Datasheet Download
DSS6NC52A471Q92A.pdf
Availability of DSS6NC52A471Q92A
QUANTITY
DSS6NC52A471Q92A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NC52A471Q92A
Internal Part NumberEIS-DSS6NC52A471Q92A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NC52A471Q92A
Related LinksDSS6NC52, DSS6NC52A471Q92A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NC52A471Q92A Details Description
Related parts for DSS6NC52A471Q92A
FIXED IND 10UH 1A 128.3 MOHM SMD datasheet.pdf
DEKAFIX FWZ 6 MARKED 51-60 50/CD datasheet.pdf
KIT DEV 56800/E DSP 64K datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 28-HSOP datasheet.pdf