Murata Electronics North America DST9HB32E101Q92A
DST9HB32E101Q92A picture photo
Mfg. Part Number
DST9HB32E101Q92A
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DST9HB32E101Q92A.pdf
Availability of DST9HB32E101Q92A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DST9HB32E101Q92A Order Process
Ship out your order
Specifications of DST9HB32E101Q92A
Internal Part NumberEIS-DST9HB32E101Q92A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DST9HB32E101Q92A today.
SeriesDST9HB32E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DST9HB32E101Q92A
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDST9HB32, DST9HB32E101Q92A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DST9HB32E101Q92A Details Description
Related parts for DST9HB32E101Q92A
CAP 6.8F -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS .156 18AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH SNAPACT SPDT PLUNGER VERT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CONN FPC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
RIB CBL 100 100RL SOLID 5CKT 26A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
CIR BREAKER THERMAL 12A 250VAC datasheet.pdf