TDK-Lambda Americas, Inc. DT120PW240C
DT120PW240C picture photo
Mfg. Part Number
DT120PW240C
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
PWR SUP ADAPTER 24V 5A 120W
Datasheet Download
DT120PW240C.pdf
Availability of DT120PW240C
QUANTITY
DT120PW240C Order Process
Ship out your order
Specifications of DT120PW240C
Internal Part NumberEIS-DT120PW240C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DT120PW240C
Related LinksDT120, DT120PW240C Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
DT120PW240C Details Description
Related parts for DT120PW240C
CONN RING 14-16HD AWG #1/2 PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
BTN CAP RED datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 560K OHM 10SIP datasheet.pdf
D4NS-4DF-NPT datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf