Essentra Components (formerly Richco, Inc.) DTL4545-12-01
DTL4545-12-01 picture photo
Mfg. Part Number
DTL4545-12-01
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
TWIST LOCK DUAL .4"DIA 2.92" L
Datasheet Download
DTL4545-12-01.pdf
Availability of DTL4545-12-01
QUANTITY
DTL4545-12-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DTL4545-12-01
Internal Part NumberEIS-DTL4545-12-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTL4545-12-01
DTL4545-12-01 Details Description
Related parts for DTL4545-12-01
WASHER FLAT 3/8 FIBRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A DFN1006-3 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .127M 39POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 6X1X1" 4S ULF datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf