CUI Inc. DTS090133SUDC-P6P
DTS090133SUDC-P6P picture photo
Mfg. Part Number
DTS090133SUDC-P6P
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Datasheet Download
DTS090133SUDC-P6P.pdf
Availability of DTS090133SUDC-P6P
QUANTITY
DTS090133SUDC-P6P Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS090133SUDC-P6P
Internal Part NumberEIS-DTS090133SUDC-P6P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency65%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension2.91" L x 1.81" W x 0.98" H (74.0mm x 46.0mm x 25.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS090133SUDC-P6P
Related LinksDTS09013, DTS090133SUDC-P6P Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS090133SUDC-P6P Details Description
Related parts for DTS090133SUDC-P6P
RES 24 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 7-SEG LATCH/DEC/DRVR 16-DIP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOLT OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf