CUI Inc. DTS120125UDC-P7/RN
DTS120125UDC-P7/RN picture photo
Mfg. Part Number
DTS120125UDC-P7/RN
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
DTS120125UDC-P7/RN.pdf
Availability of DTS120125UDC-P7/RN
QUANTITY
DTS120125UDC-P7/RN Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS120125UDC-P7/RN
Internal Part NumberEIS-DTS120125UDC-P7/RN
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature10°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS120125UDC-P7/RN
Related LinksDTS120125, DTS120125UDC-P7/RN Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS120125UDC-P7/RN Details Description
Related parts for DTS120125UDC-P7/RN
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 25K OHM 8SOIC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 8POS datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.41K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf