CUI Inc. DTS150133UDC-P14/RP
DTS150133UDC-P14/RP picture photo
Mfg. Part Number
DTS150133UDC-P14/RP
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
Datasheet Download
DTS150133UDC-P14/RP.pdf
Availability of DTS150133UDC-P14/RP
QUANTITY
DTS150133UDC-P14/RP Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS150133UDC-P14/RP
Internal Part NumberEIS-DTS150133UDC-P14/RP
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature10°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension4.33" L x 2.36" W x 1.34" H (110.0mm x 60.0mm x 34.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS150133UDC-P14/RP
Related LinksDTS150133, DTS150133UDC-P14/RP Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS150133UDC-P14/RP Details Description
Related parts for DTS150133UDC-P14/RP
FIXED IND 150UH 2.97A 111 MOHM datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .089"D .172"L datasheet.pdf
SW SPDT 2A R/A SEALED SLD 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.828MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OSC TCXO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 315MA 350VAC 100VDC datasheet.pdf
BOX PIN HSG 30 POS 100 C/L datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 6POS 1MM SMD datasheet.pdf