TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20F11-99PA-LC
DTS20F11-99PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20F11-99PA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN
Datasheet Download
DTS20F11-99PA-LC.pdf
Availability of DTS20F11-99PA-LC
QUANTITY
DTS20F11-99PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20F11-99PA-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20F11-99PA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions7
Shell Size - Insert11-99
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20F11-99PA-LC
Related LinksDTS20F11, DTS20F11-99PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20F11-99PA-LC Details Description
Related parts for DTS20F11-99PA-LC
ATTENUATOR 10DB 200 OHM 0404 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
VARISTOR 387V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
JFET N-CH 50MA 200MW CP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 106A TO-247 datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf