TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W19-32SE-LC
DTS20W19-32SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W19-32SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DTS20W19-32SE-LC.pdf
Availability of DTS20W19-32SE-LC
QUANTITY
DTS20W19-32SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W19-32SE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20W19-32SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W19-32SE-LC
Related LinksDTS20W19, DTS20W19-32SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W19-32SE-LC Details Description
Related parts for DTS20W19-32SE-LC
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 980MA 130 MOHM datasheet.pdf
CBL ASSY RJ45 PLUG-RJ45 PLUG 5M datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7S 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 13.2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 14STAGE 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf