TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W23-35AC
DTS20W23-35AC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W23-35AC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN
Datasheet Download
DTS20W23-35AC.pdf
Availability of DTS20W23-35AC
QUANTITY
DTS20W23-35AC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W23-35AC
Internal Part NumberEIS-DTS20W23-35AC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert23-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W23-35AC
Related LinksDTS20W, DTS20W23-35AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W23-35AC Details Description
Related parts for DTS20W23-35AC
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 11 OHM 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.04A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET OMNIFET 70V 20A TO-220 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHT/GRN 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.25W DO214AC datasheet.pdf