TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W25-35BA
DTS20W25-35BA picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W25-35BA
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT
Datasheet Download
DTS20W25-35BA.pdf
Availability of DTS20W25-35BA
QUANTITY
DTS20W25-35BA Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W25-35BA
Internal Part NumberEIS-DTS20W25-35BA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W25-35BA
Related LinksDTS20W, DTS20W25-35BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W25-35BA Details Description
Related parts for DTS20W25-35BA
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DHVQFN datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED TINTED RA .200 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE GRIP DBLE EYE 1.00-1.24" datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf