TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F19-32AE
DTS24F19-32AE picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F19-32AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN
Datasheet Download
DTS24F19-32AE.pdf
Availability of DTS24F19-32AE
QUANTITY
DTS24F19-32AE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F19-32AE
Internal Part NumberEIS-DTS24F19-32AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F19-32AE
Related LinksDTS24F, DTS24F19-32AE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F19-32AE Details Description
Related parts for DTS24F19-32AE
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE SOT234 datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf