TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F19-32SD-LC
DTS24F19-32SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F19-32SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
DTS24F19-32SD-LC.pdf
Availability of DTS24F19-32SD-LC
QUANTITY
DTS24F19-32SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F19-32SD-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24F19-32SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F19-32SD-LC
Related LinksDTS24F19, DTS24F19-32SD-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F19-32SD-LC Details Description
Related parts for DTS24F19-32SD-LC
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 8POS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP SINGLE COIL 5W 5V 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf