TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F25-20AN
DTS24F25-20AN picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F25-20AN
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN
Datasheet Download
DTS24F25-20AN.pdf
Availability of DTS24F25-20AN
QUANTITY
DTS24F25-20AN Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F25-20AN
Internal Part NumberEIS-DTS24F25-20AN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions30
Shell Size - Insert25-20
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8 (3), 12 (4), 16 (13), 20 (10)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F25-20AN
Related LinksDTS24F, DTS24F25-20AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F25-20AN Details Description
Related parts for DTS24F25-20AN
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 20.6VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
FIXED IND 6.4UH 13.5A 7.5 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.7A 92 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf