TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F25-24AA
DTS24F25-24AA picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F25-24AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
DTS24F25-24AA.pdf
Availability of DTS24F25-24AA
QUANTITY
DTS24F25-24AA Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F25-24AA
Internal Part NumberEIS-DTS24F25-24AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F25-24AA
Related LinksDTS24F, DTS24F25-24AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F25-24AA Details Description
Related parts for DTS24F25-24AA
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 20POS 15AU datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049G/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 3W 7638 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 48VQFN datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW LVL HERMETIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf