TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W17-26PN-LC
DTS24W17-26PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W17-26PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
DTS24W17-26PN-LC.pdf
Availability of DTS24W17-26PN-LC
QUANTITY
DTS24W17-26PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W17-26PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W17-26PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W17-26PN-LC
Related LinksDTS24W17, DTS24W17-26PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W17-26PN-LC Details Description
Related parts for DTS24W17-26PN-LC
TRANS NPN 30V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
JACK .022-.034".200"L PRESS AU datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RP-TNC PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SR BTS PC 5 ASY TM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf