TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W21-11SA-LC
DTS24W21-11SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W21-11SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
DTS24W21-11SA-LC.pdf
Availability of DTS24W21-11SA-LC
QUANTITY
DTS24W21-11SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W21-11SA-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W21-11SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W21-11SA-LC
Related LinksDTS24W21, DTS24W21-11SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W21-11SA-LC Details Description
Related parts for DTS24W21-11SA-LC
FIXED IND 16NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
TRANSFM ISOL 115 TO 230VCT 250VA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf