TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-35PN-LC
DTS24W25-35PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-35PN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN
Datasheet Download
DTS24W25-35PN-LC.pdf
Availability of DTS24W25-35PN-LC
QUANTITY
DTS24W25-35PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-35PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-35PN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-35PN-LC
Related LinksDTS24W25, DTS24W25-35PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-35PN-LC Details Description
Related parts for DTS24W25-35PN-LC
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .04W STER AB 10LLP datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 3V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN SHROUDER HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf