TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-43AB
DTS24W25-43AB picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-43AB
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
DTS24W25-43AB.pdf
Availability of DTS24W25-43AB
QUANTITY
DTS24W25-43AB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-43AB
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-43AB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions43
Shell Size - Insert25-43
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-43AB
Related LinksDTS24W, DTS24W25-43AB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-43AB Details Description
Related parts for DTS24W25-43AB
IC QUAD SUPPLY MONITOR 18-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR 10MHZ 8-USOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf