TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F13-35PE-LC
DTS26F13-35PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F13-35PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN
Datasheet Download
DTS26F13-35PE-LC.pdf
Availability of DTS26F13-35PE-LC
QUANTITY
DTS26F13-35PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F13-35PE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26F13-35PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F13-35PE-LC
Related LinksDTS26F13, DTS26F13-35PE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F13-35PE-LC Details Description
Related parts for DTS26F13-35PE-LC
EVAL MOD FOR TPS2080 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
MTC100 CONNECTOR SHELL 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T NONSHORTING datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO263AB datasheet.pdf