TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F19-11BE
DTS26F19-11BE picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F19-11BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
DTS26F19-11BE.pdf
Availability of DTS26F19-11BE
QUANTITY
DTS26F19-11BE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F19-11BE
Internal Part NumberEIS-DTS26F19-11BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F19-11BE
Related LinksDTS26F, DTS26F19-11BE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F19-11BE Details Description
Related parts for DTS26F19-11BE
JUMPER-H1504TR/A3048Y/H1504TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 847MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET 4 POS IDC 20-22AWG datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG HER CA 0.56" datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
COAX, DC TO 7GHZ, F, FF, 25W datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf