TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F19-11SE-LC
DTS26F19-11SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F19-11SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
DTS26F19-11SE-LC.pdf
Availability of DTS26F19-11SE-LC
QUANTITY
DTS26F19-11SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F19-11SE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26F19-11SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F19-11SE-LC
Related LinksDTS26F19, DTS26F19-11SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F19-11SE-LC Details Description
Related parts for DTS26F19-11SE-LC
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MANUAL RST SOT23-5 datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1880MHZ 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 20AWG BLU 100' datasheet.pdf
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf