TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W15-15BE
DTS26W15-15BE picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W15-15BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT
Datasheet Download
DTS26W15-15BE.pdf
Availability of DTS26W15-15BE
QUANTITY
DTS26W15-15BE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W15-15BE
Internal Part NumberEIS-DTS26W15-15BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert15-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W15-15BE
Related LinksDTS26W, DTS26W15-15BE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W15-15BE Details Description
Related parts for DTS26W15-15BE
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 12POS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.53"L X 3.54"W datasheet.pdf
CONN HSG 11POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf