TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W15-19SA-LC
DTS26W15-19SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W15-19SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
DTS26W15-19SA-LC.pdf
Availability of DTS26W15-19SA-LC
QUANTITY
DTS26W15-19SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W15-19SA-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W15-19SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W15-19SA-LC
Related LinksDTS26W15, DTS26W15-19SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W15-19SA-LC Details Description
Related parts for DTS26W15-19SA-LC
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO201 datasheet.pdf
TXRX GBIC CWDM APD 1470NM GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MGDQ6-00006, S-L4.7 IMAX6.8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf