TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W19-32SB-LC
DTS26W19-32SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W19-32SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
DTS26W19-32SB-LC.pdf
Availability of DTS26W19-32SB-LC
QUANTITY
DTS26W19-32SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W19-32SB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W19-32SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W19-32SB-LC
Related LinksDTS26W19, DTS26W19-32SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W19-32SB-LC Details Description
Related parts for DTS26W19-32SB-LC
DIODE ARRAY GP 75V 215MA SOT143B datasheet.pdf
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC 16BIT UNIPOLAR SER ADC 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 37 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf