TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W19-32SE
DTS26W19-32SE picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W19-32SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
DTS26W19-32SE.pdf
Availability of DTS26W19-32SE
QUANTITY
DTS26W19-32SE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W19-32SE
Internal Part NumberEIS-DTS26W19-32SE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationE
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W19-32SE
Related LinksDTS26W, DTS26W19-32SE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W19-32SE Details Description
Related parts for DTS26W19-32SE
IC ENCORE MCU FLASH 48K 80-QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12.5VC SC88 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
PLUG/CONN 20A IN-LINE GFCI 25' datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INTERBUS MODULE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf