TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W21-41SB-LC
DTS26W21-41SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W21-41SB-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
DTS26W21-41SB-LC.pdf
Availability of DTS26W21-41SB-LC
QUANTITY
DTS26W21-41SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W21-41SB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W21-41SB-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W21-41SB-LC
Related LinksDTS26W21, DTS26W21-41SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W21-41SB-LC Details Description
Related parts for DTS26W21-41SB-LC
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 224A SIZE2 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf