TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W25-24PN-LC
DTS26W25-24PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W25-24PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
DTS26W25-24PN-LC.pdf
Availability of DTS26W25-24PN-LC
QUANTITY
DTS26W25-24PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W25-24PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W25-24PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W25-24PN-LC
Related LinksDTS26W25, DTS26W25-24PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W25-24PN-LC Details Description
Related parts for DTS26W25-24PN-LC
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC FIFO DDR/SDR QUAD/DUAL 324BGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
60743A101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SL 7.62HP/12/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK datasheet.pdf