Hammond Manufacturing DTS3241A230LG
DTS3241A230LG picture photo
Mfg. Part Number
DTS3241A230LG
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT
Datasheet Download
DTS3241A230LG.pdf
Availability of DTS3241A230LG
QUANTITY
DTS3241A230LG Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS3241A230LG
Internal Part NumberEIS-DTS3241A230LG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesDTS
TypeAir Conditioning Unit
Voltage - Input230VAC
SpecificationsA/C Unit, 7500 BTU
Size / Dimension15.55" L x 12.77" W x 47.61" H (395.0mm x 324.4mm x 1209.3mm)
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS3241A230LG
Related LinksDTS324, DTS3241A230LG Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
DTS3241A230LG Details Description
Related parts for DTS3241A230LG
IC MPU MPC82XX 400MHZ 516BGA datasheet.pdf
IC USB/AC BATT CHRGR W/PPM 20QFN datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf