Laird - Embedded Wireless Solutions DVK-RM024-P125-M
DVK-RM024-P125-M picture photo
Mfg. Part Number
DVK-RM024-P125-M
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVAL FOR RAMP RM024
Datasheet Download
DVK-RM024-P125-M.pdf
Availability of DVK-RM024-P125-M
QUANTITY
DVK-RM024-P125-M Order Process
Ship out your order
Specifications of DVK-RM024-P125-M
Internal Part NumberEIS-DVK-RM024-P125-M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductRM024 RAMP ISM
Standard Package3
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransceiver, FHSS
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsRM024
Supplied Contents2 Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DVK-RM024-P125-M
Related LinksDVK-RM02, DVK-RM024-P125-M Datasheet, Laird - Embedded Wireless Solutions Distributor
DVK-RM024-P125-M Details Description
Related parts for DVK-RM024-P125-M
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 19COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf