Melexis DVK91208
DVK91208 picture photo
Mfg. Part Number
DVK91208
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT EVAL MLX91208 CURRENT SENSOR
Datasheet Download
DVK91208.pdf
Availability of DVK91208
QUANTITY
DVK91208 Order Process
Ship out your order
Specifications of DVK91208
Internal Part NumberEIS-DVK91208
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeCurrent Sensor
Sensing Range-
Interface-
Sensitivity-
Voltage - Supply-
Embedded-
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartMLX91208
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DVK91208
Related LinksDVK9, DVK91208 Datasheet, Melexis Distributor
DVK91208 Details Description
Related parts for DVK91208
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 600MA 80 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 58POS STR datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 100NS 28SOP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT INV 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 20SO datasheet.pdf
RES FUSE 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf