TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-1/2-2-1.25IN
DWP-125-1/2-2-1.25IN picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-1/2-2-1.25IN
Datasheet Download
DWP-125-1/2-2-1.25IN.pdf
Availability of DWP-125-1/2-2-1.25IN
QUANTITY
DWP-125-1/2-2-1.25IN Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-1/2-2-1.25IN
Internal Part NumberEIS-DWP-125-1/2-2-1.25IN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesDWP-125
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.104' (31.75mm, 1.25")
Inner Diameter - Supplied0.500" (12.7mm)
Inner Diameter - Recovered0.157" (4.0mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorRed
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-1/2-2-1.25IN
DWP-125-1/2-2-1.25IN Details Description
Related parts for DWP-125-1/2-2-1.25IN
HEX STANDOFF M3 BRASS 15MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT416 datasheet.pdf
IC REG BST SWTCHD CAP INV 16QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 165BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC 1.5KA datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf
24" 10 WIRE PLASTIC RCVR T CABLE datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf