TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-3/4-0-2IN
DWP-125-3/4-0-2IN picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-3/4-0-2IN
Datasheet Download
DWP-125-3/4-0-2IN.pdf
Availability of DWP-125-3/4-0-2IN
QUANTITY
DWP-125-3/4-0-2IN Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-3/4-0-2IN
Internal Part NumberEIS-DWP-125-3/4-0-2IN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.167' (50.80mm, 2.00")
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.080" (2.03mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-3/4-0-2IN
DWP-125-3/4-0-2IN Details Description
Related parts for DWP-125-3/4-0-2IN
DIODE SCHOTTKY RF QD 15V SOT-143 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP 6POS 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 86MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 3.135 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf