TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-3/4-0-45MM
DWP-125-3/4-0-45MM picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-3/4-0-45MM
Datasheet Download
DWP-125-3/4-0-45MM.pdf
Availability of DWP-125-3/4-0-45MM
QUANTITY
DWP-125-3/4-0-45MM Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-3/4-0-45MM
Internal Part NumberEIS-DWP-125-3/4-0-45MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.147' (45.00mm, 1.77")
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-3/4-0-45MM
DWP-125-3/4-0-45MM Details Description
Related parts for DWP-125-3/4-0-45MM
IC QUAD DIFF RECEIVER 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf