TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-3/8-0-STK-SM
DWP-125-3/8-0-STK-SM picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-3/8-0-STK-SM
Datasheet Download
DWP-125-3/8-0-STK-SM.pdf
Availability of DWP-125-3/8-0-STK-SM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DWP-125-3/8-0-STK-SM Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-3/8-0-STK-SM
Internal Part NumberEIS-DWP-125-3/8-0-STK-SM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Shrinkage Ratio3 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.120" (3.0mm)
Recovered Wall Thickness0.065" (1.65mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-3/8-0-STK-SM
DWP-125-3/8-0-STK-SM Details Description
Related parts for DWP-125-3/8-0-STK-SM
CONN FFC VERT 24POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 21.7A TO-247 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 53POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CORNER GUIDE,BLACK,RIBBON FIBER datasheet.pdf
IC TXRX MCU 16KB 768B RAM 36QFN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf