Hirose Electric Co Ltd DX10A-28S(50)
DX10A-28S(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX10A-28S(50)
Brief Description
CONN PLUG 28POS RA
Datasheet Download
DX10A-28S(50).pdf
Availability of DX10A-28S(50)
QUANTITY
DX10A-28S(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX10A-28S(50)
Internal Part NumberEIS-DX10A-28S(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX10A-28S(50)
Related LinksDX10A-, DX10A-28S(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX10A-28S(50) Details Description
Related parts for DX10A-28S(50)
SCR DBL LOSCR 1400V 160A INTAPAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN LOW EMI 2.5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 7.4NH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf