Hirose Electric Co Ltd DX10M-50SE(50)
DX10M-50SE(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX10M-50SE(50)
Brief Description
CONN RECEPT 50POS RA PCB
Datasheet Download
DX10M-50SE(50).pdf
Availability of DX10M-50SE(50)
QUANTITY
DX10M-50SE(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX10M-50SE(50)
Internal Part NumberEIS-DX10M-50SE(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX10M-50SE(50)
Related LinksDX10M-5, DX10M-50SE(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX10M-50SE(50) Details Description
Related parts for DX10M-50SE(50)
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MONITOR BATT STACK MC 44-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf