Hirose Electric Co Ltd DX20M-36S(50)
DX20M-36S(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX20M-36S(50)
Brief Description
CONN RECEPT VERT 36 POS PCB
Datasheet Download
DX20M-36S(50).pdf
Availability of DX20M-36S(50)
QUANTITY
DX20M-36S(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX20M-36S(50)
Internal Part NumberEIS-DX20M-36S(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Connector TypeReceptacle
Number of Positions36
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX20M-36S(50)
Related LinksDX20M-, DX20M-36S(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX20M-36S(50) Details Description
Related parts for DX20M-36S(50)
RES MO 1W 0.82 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 5SEC DIN MNT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 68VWM 115.5VC P600 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
KNOB FLUTED 2.375" ALUMINUM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA DO204AH datasheet.pdf