Hirose Electric Co Ltd DX30AM-CCT1(61)
DX30AM-CCT1(61) picture photo
Mfg. Part Number
DX30AM-CCT1(61)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL JIG SHIELD CASE FIXING
Datasheet Download
DX30AM-CCT1(61).pdf
Availability of DX30AM-CCT1(61)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DX30AM-CCT1(61) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX30AM-CCT1(61)
Internal Part NumberEIS-DX30AM-CCT1(61)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesDXM
Accessory TypePress, Manual
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX30AM-CCT1(61)
Related LinksDX30AM-, DX30AM-CCT1(61) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX30AM-CCT1(61) Details Description
Related parts for DX30AM-CCT1(61)
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG11 18AWG 100' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 5% 1W 0805 datasheet.pdf